"Czarna Pantera" na czele laureatów nagród Stowarzyszenia Aktorów Filmowych

Kultura
"Czarna Pantera" na czele laureatów nagród Stowarzyszenia Aktorów Filmowych
PAP/EPA/NINA PROMMER

W Shrine Auditorium w Los Angeles rozdano w niedzielę wieczorem nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych (SAG). Za najlepszy film uznano "Czarną Panterę" (Black Panther) w reżyserii Ryana Cooglera.

Film akcji, w którym grają głównie Afroamerykanie i prezentujący kulturę Czarnej Afryki, pokonał m. in. faworyzowane "Narodziny gwiazdy" (A star is Born) w reżyserii Bradley'a Coopera.

 

 

Nagrodę dla najlepszej aktorki wręczono Glenn Close za rolę w filmie "The Wife" (Żona).

 

 

 

 

Nagrodę dla najlepszego aktora dostał Rami Malek, który w filmie "Bohemian Rhapsody" wcielił się w nieżyjącego wokalisty grupy Queen, Freddiego Mercury.

 

 

Nagrodę za całokształt osiągnięć Tom Hanks wręczył 82-letniemu Alanowi Aldzie, który przez wiele lat grał w telewizyjnym serialu komediowym "M*A*S*H". Grał tam postać wojskowego chirurga kpt. Benjamina "hawkeye" Pierce'a.

 

 

Nagrody przyznawane przez SAG, największy związek zawodowy aktorów w Hollywood obserwowane są z wielką uwagą bowiem aktorzy są największą grupą głosującą w Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Przyznaje ona najbardziej prestiżowe nagrody Oscara. Ich laureatów poznamy 24 lutego.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie