Polscy harcerze uratowali życie kobiety podczas Światowych Dni Młodzieży

Świat
Polscy harcerze uratowali życie kobiety podczas Światowych Dni Młodzieży
facebook/zhr.smd

Podczas piątkowej służby na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie jeden z patroli Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ZHR otrzymał zgłoszenie. U poszkodowanej doszło do zatrzymania akcji serca. Dzięki sprawnym działaniom harcerskich ratowników udało się przywrócić funkcje życiowe i poszkodowana została przewieziona do szpitala.

W skład patrolu weszli: Anna Czesak, Maciej Skóra i Szymon Bekisz.

 

- Podczas jednej z interwencji naszego patrolu, doszło do nagłego zatrzymania akcji serca u młodej dziewczyny. Po upewnieniu się w danej sytuacji zacząłem wykonywać RKO. Niesamowite, że po dwóch uciśnięciach, dziewczynie wróciło życie. Pochodzi z Salwadoru, nie znam jej imienia, ale niech nadal Bóg ma ją w opiece tu na Ziemi - tak jeden z ratowników opisał piątkowe wydarzenia.

 

 

- Jest taka piękna tradycja w harcerstwie – zawiązywanie węzła na krańcu swojej chusty, który rozwiązać można gdy spełni się dobry uczynek danego dnia. Gdy miałem jakieś 7 lat otrzymałem swoją pierwszą chustę. Niedługo potem otrzymałem Znaczek Zucha, przy którym składałem Obietnicę Zuchową, aby dzielnie służyć Bogu i Polsce. Te kilkanaście lat temu zawiązałem węzeł z postanowieniem, że rozwiąże go dopiero, gdy uratuję życie drugiej osobie - dodał. 

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie