Pięć osób zginęło podczas napadu na bank na Florydzie. Sprawcą 21-latek

Świat
Pięć osób zginęło podczas napadu na bank na Florydzie. Sprawcą 21-latek
PAP/EPA/HIGHLANDS COUNTY SHERIFF'S OFFICE / HANDOUT

Pięć osób zostało zastrzelonych w środę podczas napadu na jeden z banków na Florydzie - poinformował Reuters, powołując się na lokalne władze. 21-letni podejrzany o dokonanie tego ataku jest w rękach policji.

Do napadu doszło około godziny 12.30 czasu miejscowego. Do banku SunTrust w miejscowści Sebring na Florydzie wtargnął młody mężczyzna z bronią w ręku i zaczął strzelać do będących w budynku ludzi. Zginęło pięć osób - poinformował szef lokalnej policji Karl Hoglund. Napastnik następnie zadzwonił na policję i poinformował o napadzie.

 

Przybyli na miejsce policyjni negocjatorzy nie zdołali przekonać napastnika do poddania się, w związku z czym policja musiała siłą wejść do siedziby banku. Dopiero wtedy bandyta, którym jest 21-letni Zephen Xaver, zrezygnował z oporu i oddał się w ręce stróżów prawa.

 

- Dzisiaj wydarzył się tragiczny dzień w naszej społeczności. Zginęli ludzie z rąk przestępcy, który dokonał bezsensownej zbrodni - powiedział Hoglund, nie podając jednak motywów działania napastnika.

 

Sebring to miejscowość w centralnej Florydzie, położona ok. 150 km na południe od Orlando, zamieszkana przez ok. 10 tys. osób.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie