Boniek o transferze Piątka do AC Milan: są sny, które się spełniają

Świat

Piłkarz reprezentacji Polski Krzysztof Piątek podpisał kontrakt z AC Milan obowiązujący do 30 czerwca 2023 r. Według nieoficjalnych informacji klub CFC Genoa zainkasował za niego 35 mln euro, co czyni Piątka najdroższym polskim piłkarzem w historii. Zbigniew Boniek w wywiadzie dla Polsat News transfer polskiego napastnika skomentował jako "wprowadzenie go na najwyższą półkę piłkarską".

Prezentacja nowego zawodnika klubu AC Milan przed kibicami miała miejsce w czwartek o godz. 13. O 15:30 Piątek rozpocznie trening z nowym zespołem. Prawdopodobnie już w najbliższą sobotę Polak wybiegnie na murawę w czerwono-czarnych barwach.

 

Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej powiedział, że decyzja Krzysztofa Piątka o przejściu do nowego klubu jest zrozumiała.

 

"Dobry moment"

 

- W piłce nie da się wszystkiego przewidzieć, zaplanować, ale są momenty, które trzeba wykorzystać i sny, które się realizuje - stwierdził Boniek. - Dobrze zrobił, że wybrał ten klub i ten moment. To jest chłopak w pełni ukształtowany, spokojny. A dzięki temu transferowi wprowadzono go na najwyższą półkę piłkarską - dodał w rozmowie z korespondentką Polsat News w Rzymie Urszulą Rzepczak.

 

W ocenie Bońka, Piątek jest bardzo dobrym zawodnikiem, "umie grać w piłkę: ma wszystko: umiejętność gry kombinacyjnej, dobre uderzenie głową, strzelanie z daleka z bliska, dobre widzenie bramki".

 

Piątek w barwach Milanu będzie mógł prawdopodobnie zadebiutować już w sobotę; tego dnia rywalem w 21. kolejce Serii A będzie Napoli, którego piłkarzami są inni polscy piłkarze: Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. W ocenie prezesa PZPN, Piątek nie zagrzeje miejsca na ławce rezerwowych.

 

- Myślę, że będzie miał od trenera Gennara Gattuso zielone światło, ale czy go wystawią od pierwszej minuty, przeciw trudnemu rywalowi, tego nie wiem i też czekam z niecierpliwością na ten mecz zwłaszcza, że po przeciwnej stronie stanie dwóch równie utalentowanych polskich piłkarzy.

 

"Bycie piłkarzem we Włoszech to respekt"

 

Transfer Polaka wywalał poruszenie we włoskich mediach. Pisząc o nowym zawodniku, dziennikarze porównywali go do papa polacco, a nawet do Krzysztofa Kolumba, który wyrusza z Genui na podbój świata; poprzednim klubem napastnika była Genoa.

 

Zbigniew Boniek w swoim wpisie na Twitterze zauważa, że: "bycie piłkarzem we Włoszech to inny smak, inna wartość społeczna, respekt i szacunek na całe życie".

 

 

- Bycie piłkarzem to jest coś fantastycznego, ale we Włoszech, to jest doświadczenie jeszcze większe, ważniejsze. Tu piłkarze są niezwykle szanowani, doceniani - przyznał Boniek.

 

Pytany o doniesienia medialne na temat transferu Piątka, prezes PZPN powiedział, że "fajnie było o tym czytać i o Miliku, i o Piątku - o tym, jacy polscy piłkarze są utalentowani. Tu, we Włoszech nasi zawodnicy są czasami bardziej doceniani niż u nas w kraju".

ked/dro/ Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie