Zderzenie kilku aut i autobusu wiozącego dzieci. Zginęły trzy dorosłe osoby

Polska

W środę w południe w Kabikiejmach na trasie Dobre Miasto-Olsztyn zderzyło się pięć pojazdów: trzy auta osobowe, bus transportowy i autobus, który przewoził dzieci. Zginęło trzech mężczyzn jadących autami osobowymi. Jedenaścioro dzieci odniosło niegroźne obrażenia. Przyczyny wypadku ustala policja. Według nieoficjalnych informacji jedno z aut mogło wyprzedzać "na trzeciego".

W autobusie, który uczestniczył w wypadku, jechało 32 dzieci wojskowych i pracowników cywilnych wojska. Dzieci w wieku 7-12 lat wracały z pływalni w Dobrym Mieście do Olsztyna. 11 rannych dzieci trafiło już 4 karetkami pogotowia do olsztyńskiego szpitala dziecięcego.

 

- Ich stan jest dobry, zapewne większość dziś wróci do domów. Mają podrapane buzie, są potłuczone. W najbliższych godzinach okaże się, czy któreś z dzieci zostanie na noc w szpitalu - podał rzecznik prasowy olsztyńskiego szpitala dziecięcego Grzegorz Adamowicz.

 

Po kilku godzinach wszystkie dzieci zostały wpisane do domów. - Stan dzieci jest dobry, nie ma potrzeby ich hospitalizacji - podkreślił Adamowicz.

olsztyn.wm.pl, fot. Zbigniew Woźniak

 

W wypadku zginęło trzech mężczyzn, podróżujących Volkswagenem Passatem i Fiatem Seicento - dwóch w wieku około 60 lat i jeden w wieku około 30 lat.

 

Gmina Dywity

 

Wszystkie dzieci uczestniczące w wypadku otrzymały od strażaków misie ratownicze i zostały zaopatrzone w koce termiczne. Te dzieci, którym nic się nie stało, już trafiły do Olsztyna.

 

Gmina Dywity

 

- Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Policja zorganizowała objazd. Utrudnienia potrwają przez kilka najbliższych godzin - powiedział Polsat News mł. bryg. Sławomir Filipowicz z komendy miejskiej państwowej straży pożarnej w Olsztynie.

 

 

Dodał, że jezdnia w tym miejscu jest sucha, a warunki drogowe są dobre.

 

Gmina Dywity
paw/luq/ Polsat News olsztyn.wm.pl, RMF FM, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie