Policjanci pilotowali do szpitala ojca z chorym dzieckiem. "4-latek bardzo cierpiał"

Polska
Policjanci pilotowali do szpitala ojca z chorym dzieckiem. "4-latek bardzo cierpiał"
Pixabay.com

Policjanci z gorzowskiej drogówki pomogli ojcu z chorym 4-latkiem szybko dotrzeć do szpitala. Pilotowali mężczyznę przez miasto, by dojechał tam bezpiecznie. W lecznicy na chłopca czekali już lekarze - poinformował w środę rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Niecodzienna interwencja miała miejsce w poniedziałkowy wieczór w Gorzowie na ul. Pomorskiej w Gorzowie Wlkp.

Nieoznakowany patrol drogówki z wideoradarem zatrzymał tam do kontroli kierowcę volkswagena passata, który jechał zbyt szybko. Miał być mandat, ale okazało się, że mężczyzna spieszy się nie bez powodu.

 

Trafił pod fachową opiekę

 

W aucie było płaczące dziecko, u którego ojciec podejrzewał zapalenie wyrostka robaczkowego. 4-latek bardzo cierpiał. Do tego okazało się, że przejechali już kilkadziesiąt kilometrów, gdyż pochodzą z okolic Rzepina.

 

- Mężczyzna tłumaczył, że zdrowie i życie syna może być zagrożone i stąd jego szybka jazda - powiedział Maludy.

 

Policjanci nie wahali się, przerwali kontrolę i postanowili pilotować ojca z synem po ulicach Gorzowa. W międzyczasie powiadomili szpital o tym nagłym przypadku. Dzięki sygnałom inni kierowcy zjeżdżali z drogi i ustępowali miejsca obu pojazdom.

 

- Oba auta szybko i bezpiecznie dojechały do szpitala i chłopczyk trafił pod fachową opiekę lekarzy - zakończył rzecznik.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie