Zofia i Jan najpopularniejszymi imionami dla dzieci w Warszawie

Polska
Zofia i Jan najpopularniejszymi imionami dla dzieci w Warszawie
Pixabay.com/sb-bariskilic/Zdj. ilustracyjne

W 2018 roku najczęściej wybieranymi imionami dla dzieci, które urodziły się w Warszawie, były Zofia i Jan. Popularnością cieszyły się również imiona: Julia i Zuzanna oraz Aleksander i Antoni - poinformował warszawski ratusz.

w 2018 roku imię Zofia nadano 718 dziewczynkom. Zofia wyprzedziła Julię, która przez rok była liderką warszawskiego rankingu. Trzecie miejsce, podobnie jak w 2017 roku, zajęła Zuzanna. Dalej nastąpiły niewielkie zmiany. Z siódmego miejsca na czwarte pod względem popularności awansowała Maria, która wyprzedziła Alicję, Hannę i Maję. Dziesiątkę najchętniej wybieranych imion żeńskich w 2018 roku zamykają Helena, Aleksandra i Natalia - podaje Urząd Miasta st. Warszawy w komunikacie.

 

U chłopców na pierwszym miejscu uplasowało się imię "Jan", które nadano 1030 chłopcom urodzonym w Warszawie. Na drugim i trzecim miejscu są: Aleksander i Antoni. Na dalszych pozycjach znajdują się: Jakub i Stanisław oraz Franciszek, który spadł z czwartej pozycji, a także Adam, Szymon i Mikołaj. Dziesiątkę zamyka Ignacy - w 2017 roku ostatnią lokatę zajmował Wojciech.

 

W 2018 roku w Warszawie na świat przyszło 36 909 dzieci. Dla porównania w 2017 roku w stolicy urodziło się 36 978, a w 2016 roku - 36 106 dzieci.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie