Strzelanina w Holandii. Ranne 2-letnie dziecko i 15-letnia rowerzystka

Świat
Strzelanina w Holandii. Ranne 2-letnie dziecko i 15-letnia rowerzystka
Politie

Po kłótni kilku młodych osób, do której doszło w poniedziałek ok. godz. 16:30 w holenderskim Helmond, padły strzały. Dwie osoby zostały ranne, wśród nich 2-letnie dziecko, które matka wiozła w foteliku na rowerze. Jeden z podejrzanych mężczyzn został aresztowany.

Do wymiany strzałów doszło przy ulicy Molenstraat w Helmond. Kule dosięgły przypadkowe osoby. 2-letnie dziecko, które jechało z matką na rowerze, zostało ranne w nogę. Kule trafiły również w ramię 15-letnią rowerzystkę, która przejeżdżała w pobliżu miejsca, gdzie doszło do wymiany ognia. Ranni trafili do szpitala.

 

Na miejscu zdarzenia policja znalazła samochód z wybitymi szybami. Auto miało ślady po kulach. Mężczyźni biorący udział w strzelaninie uciekli. Jeden z podejrzanych został aresztowany dwie przecznice od miejsca zdarzenia.

 

Policja poszukuje pozostałych uczestników strzelaniny. Niektórzy z nich mieli uciec zielonym Oplem Astrą, auto znaleziono na jednej z pobliskich ulic. Policja zabezpieczyła również szarego Volkswagena Golfa, którym mogli wcześniej poruszać się sprawcy.  

 

Nad miejscem zdarzenia krążył policyjny śmigłowiec. Część ulic w pobliżu miejsca zdarzenia została wyłączona z ruchu. Badania ekip kryminalistycznych w tym miejscu mają potrwać kilka godzin.  

 

- Jestem zszokowana, że doszło do strzelaniny, w której ucierpieli niewinni ludzie, zwłaszcza dzieci. To jest straszne - powiedziała Elly Blanksma, burmistrz Helmond.

grz/ ad.nl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie