USA: Ostrzelał auto z matką i jej czworgiem dziećmi. Zabił 7-latkę

Świat
USA: Ostrzelał auto z matką i jej czworgiem dziećmi. Zabił 7-latkę
pixabay.com

- Zatrzymałam się na czerwonym świetle i gdy chciałam ruszyć, padły strzały w kierunku mojego samochodu. Ktoś celowo mierzył, a potem zabił moje dziecko. Bez powodu. Nawet jej nie znał, nie wiedział, kim jest - powiedziała matka 7-letniej Jazmine Barnes, która zginęła od strzału w głowę w Houston, w stanie Teksas. Napastnik ostrzelał samochód, którym podróżowała rodzina.

W niedzielny poranek 30-letnia LaPorsha Washington wybrała się z córkami do kawiarni. Gdy padły strzały, rzuciła się na córkę, która jechała na przednim siedzeniu, próbując osłonić ją ciałem. Do reszty dzieci, na tylnym siedzeniu, krzyknęła, żeby się schowały. Pocisk z pobliskiej furgonetki roztrzaskał szybę po stronie kierowcy i ranił 7-letnią Jazmine Barnes, która siedziała na tylnym siedzeniu.

 

Dziewczynka została postrzelona w głowę.

 

- Za każdym razem, kiedy się budzę mam nadzieję, żeby to był sen - powiedziała matka ofiary dla CNN. - Chcę się obudzić i zobaczyć, jak moja 7-letnia córka biegnie w moją stronę, żeby przytulić mnie i pocałować - dodała.

 

Rodzina jest wstrząśnięta tragedią. Z traumą zmagają się pozostałe córki, które były świadkami śmierci siostry.

 

"Nie prowokowałam". Policja szuka zabójcy

 

Washington podkreśla, że nie zrobiła nic, co by mogło sprowokować zabójcę. Władze wciąż badają przyczynę strzelaniny. Nie wykluczają, że był to atak na tle rasistowskim, ponieważ matka i jej córki są czarnoskóre. Podejrzanego opisuje się jako brodatego białoskórego mężczyznę, prawdopodobnie w wieku 40 lat. W momencie ataku ubrany był w czerwoną bluzę z kapturem.

 

Szef miejscowej policji Ed Gonzalez powiedział, że policjanci wciąż poszukują sprawcy. Dodał, że władze nie mogą w tej chwili powiedzieć, czy mężczyzna krzyczał coś do ofiary podczas strzelaniny, co wskazywałoby na powód ataku. Na swoim Twitterze Gozalez napisał: "Nasze myśli kierujemy dziś w stronę zrozpaczonych kolegów Jazmine i nauczycieli z Monahan Elementary w Sheldon ISD. Nie spoczniemy, dopóki zabójca dziecka nie zostanie postawiony przed obliczem sprawiedliwości".

 

 

Władze hrabstwa Harris w Teksasie apelują do okolicznych mieszkańców i pracowników firm, aby obejrzeli nagrania ze swoich monitoringów, by pomóc zidentyfikować zabójcę. Opublikowano także zdjęcie czerwonego samochodu podejrzanego.

 

 

 

 

 

 

 

ked/ml/ CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie