"Tyszkiewicz, będziesz następny". Groźby pod adresem prezydenta Nowej Soli

Polska
"Tyszkiewicz, będziesz następny". Groźby pod adresem prezydenta Nowej Soli
Facebook/Wadim Tyszkiewicz

Policjanci w całym kraju zatrzymali już ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, przedstawicieli administracji publicznej, samorządowców, polityków po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska. Wśród najnowszych gróźb są te skierowane do prezydenta Nowej Soli. "Tyszkiewicz będziesz następny" - napisał ktoś sprayem na ulicy.

Napis pojawił się na jednej z ulic w Nowej Soli w sobotę, gdy w Gdańsku odbywały się uroczystości pogrzebowe Pawła Adamowicza. Był na nich obecny Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli. 

 

Od poniedziałku zatrzymano ponad dwadzieścia osób podejrzanych o kierowanie gróźb pod adresem prezydentów, urzędników, polityków i samorządowców oraz takich, które publicznie drwiły ze śmierci tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - podała w piątek Komenda Główna Policji.

 

Wzmożoną liczbę zgłoszeń dotyczących obraźliwych wpisów internetowych, gróźb karalnych kierowanych telefonicznie oraz nawoływania do popełnienia przestępstw zajęło się Biuro do walki z Cyberprzestępczością KGP, które koordynuje działania wydziałów w całym kraju, oraz komendy wojewódzkie.


Zebrane dane przekazywano policjantom operacyjnym, którzy je sprawdzali i dokonywali kolejnych ustaleń. Wytypowane osoby są zatrzymywane i doprowadzona do komend.

 

Wadim Tyszkiewicz, który poinformował o groźbach na Facebooku, podkreślił, że "w minionych latach prokuratura umorzyła kilkanaście postępowań dotyczących wobec mnie gróźb karalnych i grożenia mi śmiercią".

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie