Pożar w alpejskim kurorcie Courchevel: 2 osoby nie żyją, 14 jest rannych

Świat

Pożar wybuchł we francuskim kurorcie narciarskim Courchevel we Francji, w regionie Owernia-Rodan-Alpy. Ogień pojawił się przed świtem na trzecim piętrze budynku mieszkalnego, w którym przebywało 60 pracowników sezonowych z pobliskich ośrodków narciarskich. Przyczyny pożaru są na razie nieznane.

W kolejnych minutach pożar rozprzestrzenił się na dwa kolejne piętra.

 

Według informacji lokalnych urzędników dwie osoby zginęły, znaleziono je w spalonej części budynku, a 14 jest rannych, w tym cztery osoby ciężko.

 

Z ośrodka wypoczynkowego ewakuowano około 60 osób - pracowników i gości.


Na miejscu pracowało siedemdziesięciu strażaków, którzy przy pomocy drabin ratowali ludzi z płonących budynków. Żywioł został opanowany ok. godz. 8.30. 

 

 

Frédéric Loiseau, urzędnik samorządu lokalnego, powiedział francuskiej telewizji BFMTV, że tożsamość dwójki zabitych osób nie została jeszcze ustalona.

 

- W przypadku osób poważnie rannych niemożliwe jest określenie, czy ich obrażenia powstały w wyniku upadku, ponieważ ogień znajdował się na trzecim piętrze, a niektórzy ludzie skakali, by uratować życie - powiedział. - Oprócz tego mogło dojść do podtrucia tlenkiem i licznych oparzeń - dodał.

 

Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, ale urzędnik zapowiedział, że lokalni prokuratorzy i policja przeprowadzą śledztwo w tej sprawie. 

 

Courchevel jest jednym z największych, a zarazem najbardziej prestiżowym, ośrodkiem narciarskim we francuskich Trzech Dolinach (Les Trois Vallées). Znany i ceniony przez narciarzy z całego świata kurort został założony w 1946 roku jako pierwsze tego typu miasteczko na świecie zaprojektowane specjalnie do jazdy na nartach. Courchevel jest regularnie gospodarzem zawodów Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim.

ked/ BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie