Prezydent Białegostoku chce, aby Fundacja Unia Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza

Polska
Prezydent Białegostoku chce, aby Fundacja Unia Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza
Twitter/Tadeusz Truskolaski

"Zaproponuję, aby Fundacja Unia Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza oraz żeby ufundowała stypendia córkom zmarłego prezydenta Gdańska do czasu ukończenia przez nie 25 lat" - poinformował w sobotę na Twitterze prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W Unii Metropolii Polskich współdziała 12 głównych miast Polski: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

 

Jej prezesem przez wiele lat był tragicznie zmarły prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Obecnie tę funkcję pełni prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

"Zaproponuję aby Fundacja Unia Metropolii Polskich nosiła imię Pawła Adamowicza oraz żeby UMP ufundowała stypendia córkom śp. @AdamowiczPawel, do czasu ukończenia przez nie 25 lat" - napisał na Twitterze prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Paweł Adamowicz został w sobotę pochowany w Bazylice Mariackiej. Urnę z prochami zmarłego złożono w świątyni w kaplicy św. Marcina. W pożegnaniu prezydenta Gdańska wzięły udział tysiące osób, w tym najważniejsze osoby w państwie.

 

W ostatnią niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie