Wielki baner na Moście Gdańskim w Warszawie. Akcja Demokracja upamiętniła Pawła Adamowicza

Polska
Wielki baner na Moście Gdańskim w Warszawie. Akcja Demokracja upamiętniła Pawła Adamowicza
Polsat News

Napis "szacunek, zrozumienie, miłość" i wielkie, biało-czerwone serce - baner z taką treścią zawiesiła w sobotę rano Akcja Demokracja. "Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na zmiany jakich potrzebujemy w debacie publicznej. Baner to również sposób na upamiętnienie zmarłego prezydenta Gdańska" - brzmi komunikat Akcji.

"W dniu pogrzebu Prezydenta Gdańska, Akcja Demokracja, chce przekuć smutek w nadzieję. Pod Mostem Gdańskim spotkali się aktywiści i aktywistki, ludzie, którzy w tych chwilach chcą być razem" - poinformowała organizacja.

 

- Potrzebujemy radykalnej zmiany w polskiej debacie publicznej. Tym banerem chcemy zwrócić uwagę, na to, że zamiast języka nienawiści i pogardy potrzebujemy więcej szacunku oraz wzajemnego zrozumienia. Taka zmiana jest potrzeba, żeby nie dochodziło do kolejnych tragicznych zabójstw - powiedziała Weronika Paszewska, dyrektorka Akcji Demokracji.

 

"Wspierał ruchy na rzecz praw człowieka, stał po stronie Konstytucji"

 

- Paweł Adamowicz wyznawał wartości, które są bliskie naszemu ruchowi. Doceniamy działania jakie podejmował na rzecz uczynienia Gdańska miastem przyjaznym dla wszystkich. Prezydent był przywiązany do równości, wspierał ruchy na rzecz praw człowieka, stał po stronie Konstytucji, mocno opowiadał się za pomocą osobom, które poszukują schronienie uciekając przed wojną i prześladowaniami - stwierdził z kolei Piotr Cykowski.

 

Zawieszony na Moście Gdańskim baner ma rozmiar 6 na 16 metrów. Przedstawia biało-czerwone serce ze słowami: szacunek, zrozumienie, miłość.

 

- To właśnie te słowa przychodzą na myśl, gdy myślimy o dziedzictwie, jakie pozostawił po sobie Paweł Adamowicz - dodał Cykowski.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie