Pochowali nauczycielkę w wyjątkowej trumnie. Udekorowali ją uczniowie

Świat
Pochowali nauczycielkę w wyjątkowej trumnie. Udekorowali ją uczniowie
St Andrews Church School

58-letnia Sue East, dyrektorka i nauczycielka szkoły podstawowej w Bath w Wielkiej Brytanii zmarła na raka. Uczniowie postanowili uczcić pamięć kobiety, przygotowując rysunki, którymi udekorowano jej trumnę.

Nauczycielka zmarła 19 grudnia - chorowała na raka. W dniu swojej śmierci kobieta napisała wzruszający list do swoich uczniów, w którym pożegnała się z dziećmi, wyjaśniła, że wkrótce "czeka ją nowa przygoda" oraz podziękowała im za ich "radość i przyjaźń", którą ją obdarzyli. W liście przytoczyła również fragment "Podróży Wędrowca do Świtu" (trzeci tom cyklu "Opowieści z Narnii").

 

 

   

 

Pogrzeb kobiety odbył się 16 stycznia. W kościele tłumnie zjawili się uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły. Aby uhonorować swoją nauczycielkę, jej podopieczni przygotowali rysunki, którymi udekorowana została trumna.

 

Na kolorowych obrazkach znalazły się m.in. wizerunki wróżek, motyli, serc i tęczy.

 

 

Uczniowie, wspominając swoją nauczycielkę mówili, że była zabawna, błyskotliwa, miła i opiekuńcza. Dodawali, że nauczyła ich wierzyć w siebie.

 

Także współpracownicy kobiety zwracali uwagę, że była "niezwykłym przyjacielem" dla wszystkich pracowników szkoły. Według nich, nauczycielka "emanowała ogromną miłością do wszystkich swoich podopiecznych".

dk/luq/ Metro, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie