"Nienawidzę telefonu mojej mamy". Praca domowa udostępniona setki tysięcy razy

Technologie
"Nienawidzę telefonu mojej mamy".  Praca domowa udostępniona setki tysięcy razy
Jen Adams Beason/Facebook.com

Ponad 250 tys. razy użytkownicy Facebooka udostępnili zdjęcie pracy domowej, którą mieli wykonać uczniowie ze szkoły podstawowej w Stanach Zjednoczonych. Nauczycielka zapytała dzieci, których wynalazków nie lubią. Jeden z uczniów narysował przekreślony telefon komórkowy i napisał, że wolałby, aby jego mama go nie miała.

Każdy rodzic wie, że dzieci potrafią zaskoczyć szczerością i zauważyć rzeczy, które dorośli woleliby przemilczeć. Tym razem spostrzeżenie ucznia zaskoczyło nauczycielkę drugiej klasy szkoły podstawowej w Luizjanie. Jen Adams Beason poprosiła, żeby dzieci opisały nielubiane przez nich wynalazki.

 

"Nienawidzę telefonu mamy"

 

Czterech uczniów (w wieku od 7-8 lat) napisało o smartfonach, ale jeden z nich szczególnie dobitnie dał wyraz temu, dlaczego go drażnią.

 

"Gdybym miał powiedzieć, którego wynalazku nie lubię, to byłby to telefon. Nie lubię telefonu, bo rodzice używają go cały dzień. Telefon może być naprawdę złym nawykiem. Nienawidzę telefonu mamy. Chciałbym, żeby go nie miała. To wynalazek, którego nie lubię" - napisał krótko i narysował przekreślonego smartfon oraz smutną "buźkę" z chmurką z napisem "nienawidzę tego".  

 

 

#odłóżtelefon

 

Nauczycielka zamieściła zdjęcie strony z zeszytu ucznia na Facebooku i opatrzyła wpis hashtagami w języku angielskim #słuchajswoichdzieci i #odłoztelefon. Od piątku wpis udostępniło ponad 250 tys. użytkowników.

 

Historia przemówiła szczególnie do rodziców i nauczycieli. W komentarzach zwracali uwagę na to, że praca domowa wymownie przypomina dorosłym o negatywnych stronach uzależnienia od telefonów.

 

Pod wpisem Beason wypowiedziała się też inna nauczycielka. "Mieliśmy w klasie dyskusję na temat Facebooka. Każdy z uczniów powiedział, że rodzice spędzają na nim więcej czasu niż na rozmowach z dziećmi. To otworzyło mi oczy" - napisała.

 

"Nie jestem zaskoczona. Przejeżdżam obok parku, dzieci się bawią, rodzice z nosem w telefonach. Co stało się z byciem obecnym?" - zapytała inna użytkowniczka i zebrała setki polubień za swój komentarz. 

 

Z kolei jedna z matek zwróciła w odpowiedzi uwagę, że czuje się podobnie dotknięta zachowaniem jej nastoletnich dzieci, które izolują się od rodziny, wybierając korzystanie z telefonu.

 

W czwartek po południu post został usunięty z profilu nauczycielki.

 

polsatnews.pl, BBC

mta/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze