Jechał nietrzeźwy pod prąd. Spowodował wypadek i sześć kolizji

Polska
Jechał nietrzeźwy pod prąd. Spowodował wypadek i sześć kolizji
Komenda Stołeczna Policji

Do policyjnego aresztu trafił 22-latek z Ukrainy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Piasecznie. Był nietrzeźwy, a podczas ucieczki przed policją uszkodził osiem pojazdów. Wiózł czworo pasażerów.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zauważyli na jednej z ulic w Piasecznie jadącego pod prąd kierowcę peugeota. Na widok radiowozu mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, ale przyspieszył i zaczął uciekać. Wymuszał pierwszeństwo, jechał chodnikiem, zmuszał innych kierowców, aby zjeżdżali mu z drogi. W czasie tego rajdu spowodował wypadek i sześć kolizji, uszkadzając łącznie osiem pojazdów.

 

Na ulicy Jarząbka, gdzie prędkość jest ograniczona do 20 km/h 22-latek przekroczył ją pięciokrotnie. W efekcie stracił  panowanie nad samochodem i uderzył w prawidłowo jadące auto, którego kierowca w wyniku zderzenia trafił do szpitala.  

 

Piratem okazał się 22-letni obywatel Ukrainy. Badanie wykazało, że miał niemal pół promila alkoholu w organizmie. Zlecono również badanie na zawartość środków odurzających w jego organizmie. Mężczyzna trafił do aresztu.

 

Mundurowi ustalili również dane czwórki pasażerów auta. Wszyscy to obywatele Ukrainy.

 

 

 

pgo/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie