Stefan W. ma nowego adwokata. "Rozważam złożenie zażalenia na tymczasowe aresztowanie"

Polska
Stefan W. ma nowego adwokata. "Rozważam złożenie zażalenia na tymczasowe aresztowanie"
PAP/Adam Warżawa

Artur Kotulski, obrońca z wyboru oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza Stefana W., poinformował, że w czasie krótkiego spotkania z klientem nie rozmawiał z nim o szczegółach związanych z jego zatrzymaniem przez ochroniarzy. Kotulski dodał, że rozważa zażalenia na tymczasowe aresztowanie W. Mecenas zastąpił wcześniejszego obrońcę z urzędu.

- Oczywiście rozważam złożenie zażalenia na tymczasowe aresztowanie, jednak zostałem ustanowiony obrońcą z wyboru przez osobę najbliższą mojemu klientowi wczoraj, dzisiaj miałem okazję spotkać się z podejrzanym, ale decyzji jako takiej nie podjąłem - powiedział mec. Artur Kotulski w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

 

Dodał, że "musi zapoznać się z uzasadnieniem postanowienia sądu o tymczasowym aresztowaniu" i "przemyśleć sprawę". 

 

Zabójstwo prezydenta Gdańska

 

W niedzielę wieczorem 27-letni Stefan W. podczas finału WOŚP w Gdańsku miał wtargnąć na scenę i kilkakrotnie ugodzić nożem prezydenta Adamowicza. Zamachowca zatrzymano na scenie. W poniedziałek krótko przed godz. 15 lekarze poinformowali, że prezydent Adamowicz zmarł. Wstępne wyniki sekcji zwłok mówią, że doznał on trzech głębokich ran w okolicach serca i brzucha.

 

W poniedziałek prokuratura postawiła Stefanowi W. zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Czyn ten zagrożony jest karą co najmniej 12 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocia. Stefan W. nie przyznał się do jego popełnienia. Gdański sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.

maw/luq/ "Dziennik Bałtycki", PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie