Śmiertelnie potrącił kobietę na pasach i uciekł. Złapali go po roku

Polska

25-letni mężczyzna potrącił 83-letnią kobietę prawidłowo przechodzącą przez przejście dla pieszych w Bielawie na Dolnym Śląsku. Sprawca uciekł i ukrywał się przez rok. Okazało się, że podejrzany był poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary więzienia. W ubiegły weekend sprawca wypadku został zatrzymany.

Do śmiertelnego potrącenia doszło 14 lutego 2018 roku w Bielawie (Dolnośląskie). Prawidłowo przechodząca przez pasy na prostym odcinku drogi kobietę potrącił volkswagen, a kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.


Ciężko ranna starsza kobieta została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu. Jednak obrażenia były na tyle poważne, że nie przeżyła.

 

Spektakularna akcja na bielawskiej obwodnicy 


Funkcjonariusze z powiatu dzierżoniowskiego ustalili dane sprawcy, który ukrywał się przed policją. W ubiegły weekend został zatrzymany na obwodnicy Bielawy. W policyjnej akcji wzięło udział kilka radiowozów. Droga na czas akcji była zablokowana. 

 

Wobec mężczyzny wydane były także dwa listy gończe, gdyż był poszukiwany do odbycia kary dwóch lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat więzienia. 

 

Film udostępniony przez policję pochodzi z portalu doba.pl

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie