Biegał z nożem po ulicy, zaatakował policjantów. Nie przyznaje się do winy

Polska
Biegał z nożem po ulicy, zaatakował policjantów. Nie przyznaje się do winy
KPP Głubczyce

43-letni mężczyzna biegał z nożem po ulicach Głubczyc (Opolskie), groził przechodniom śmiercią. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. Jednego z nich chciał zaatakować wyciągając nóż. Został obezwładniony i aresztowany. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Podczas przesłuchania podejrzany nie przyznał się do winy.

Policjanci z Głubczyc otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie biegającym po ulicach z nożem, który groził przechodniom śmiercią, w ubiegłą środę. Kiedy funkcjonariusze dotarli we wskazane miejsce, a mężczyzna zauważył patrol, rzucił się do ucieczki.


Mundurowi po krótkim pościgu dogonili uciekiniera, który w momencie zbliżania się policjantów wyciągnął nóż w ich kierunku i chciał zaatakować jednego z interweniujących.

 

Mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych, więc został obezwładniony i przewieziony do komendy.

 


43-latek po przebadaniu przez lekarza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Od podejrzanego pobrano również krew do badań, ponieważ podejrzewa się, że mógł być pod działaniem środków odurzających.


Podczas przesłuchania podejrzany nie przyznał się do winy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Za czynną napaść na funkcjonariusza oraz groźby karalne grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie