Kancelaria Prezydenta: żałoba narodowa po śmierci Pawła Adamowicza od 17 w piątek do 19 w sobotę

Polska
Kancelaria Prezydenta: żałoba narodowa po śmierci Pawła Adamowicza od  17 w piątek do 19 w sobotę
PAP/Tomasz Gzell

Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie obowiązywać od piątku, od godziny 17 do soboty do godziny 19 - wynika z rozporządzenia, które prezydent Andrzej Duda skierował w środę do kontrasygnaty premiera Mateusza Morawieckiego. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu.

"W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Prezydent RP Andrzej Duda skierował do kontrasygnaty Prezesa Rady Ministrów rozporządzenie w sprawie wprowadzenia żałoby narodowej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Żałoba będzie obowiązywać od piątku, od godziny 17:00, to jest od momentu, w którym nastąpi wyprowadzenie trumny do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19:00. W czasie żałoby narodowej flagi państwowe zostaną opuszczone do połowy masztu" - głosi komunikat Kancelarii Prezydenta RP opublikowany na stronie internetowej prezydenta.

 

Od czwartku od godz. 17 w Europejskim Centrum Solidarności przez 24 godziny będzie wystawiona trumna prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stamtąd w piątek o godz. 17 wyruszy pochód, który odprowadzi z ECS trumnę prezydenta Adamowicza ulicami miasta do Bazyliki Mariackiej. W Bazylice w sobotę prezydent Adamowicz zostanie pochowany.

 

WIDEO: Władze Gdańska podały szczegóły pogrzebu Pawła Adamowicza

 

 

msl/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie