Spłonęło mieszkanie posłanki PO. "Na szczęście syna nie było w domu"

Polska
Spłonęło mieszkanie posłanki PO. "Na szczęście syna nie było w domu"
Polsat News

Mieszkanie świętokrzyskiej posłanki PO Marzeny Okły-Drewnowicz zniszczył pożar, jaki w poniedziałek wieczorem wybuchł w wielorodzinnym budynku w Skarżysku-Kamiennej - podała we wtorek straż. Ewakuowano 57 osób, nikt nie ucierpiał.

Informację o pożarze strażacy dostali w poniedziałek po godz. 19.00 od jednego z mieszkańców tego budynku - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej bryg. Michał Ślusarczyk.

 

- Z naszych ustaleń wynika, że przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego w jednym z mieszkań - dodał Ślusarczyk.

 

Na miejscu zdarzenia przez ponad siedem godzin pracowało 15 zastępów straży pożarnej, łącznie blisko 50 strażaków. Z budynku ewakuowali 57 osób, które noc spędziły w podstawionym przez miasto autobusie i w pobliskiej szkole. Wcześniej strażacy postawili podgrzewany namiot pneumatyczny.

 

Straty oceniono na około pół miliona złotych. W pożarze najbardziej ucierpiały trzy mieszkania - decyzją inspektora budowlanego jedno z nich zostało wyłączone z użytkowania. - Chodzi o mieszkanie posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz - przekazał rzecznik skarżyskiej straży pożarnej.

 

"Całe mieszkanie jest spalone"

 

Do momentu nadania tej depeszy PAP nie udało się skontaktować z posłanką Okłą-Drewnowicz. Lokalnemu dziennikowi "Echo Dnia" powiedziała, że w czasie zdarzenia nie było jej w domu.

 

- Z córką byłam w Warszawie u lekarza, potem na marszu milczenia. Kiedy się dowiedziałam o pożarze, wróciłam do Skarżyska. Na szczęście syna nie było wtedy w domu. Ale mieszkanie jest całe spalone, podobnie, jak mieszkania sąsiadów - mówiła posłanka, cytowana przez internetowe wydanie dziennika.

 

Okła-Drewnowicz poprosiła za pośrednictwem Twittera o uszanowanie jej prywatności.

 

zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie