"Owsiak wzbudza negatywne emocje - musi odejść". Pawłowicz po ataku na Adamowicza

Polska
"Owsiak wzbudza negatywne emocje - musi odejść". Pawłowicz po ataku na Adamowicza
Polsat News

"Owsiak wzbudza w ludziach wielkie negatywne emocje z powodu skrajnie kontrowersyjnej postawy, szerzenia nienawiści i hejtu" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas 27. Finału WOŚP. Jej zdaniem Owsiak "musi odejść". Później posłanka skasowała część tweetów.

Do ataku na prezydenta Gdańska doszło kilka minut przed godziną 20. Paweł Adamowicz dziękował za wsparcie dla Orkiestry. Chwilę po krótkim przemówieniu został zaatakowany. Napastnik krzyczał, że przez 5 lat niesłusznie siedział w więzieniu. Na miejscu było pogotowie ratunkowe i prezydentowi natychmiast udzielono pierwszej pomocy. Następnie przewieziono go do szpitala. 

 

"Od dawna kompromituje sobą samą ideę, jest zakłamany łżąc na Kościół i jednocześnie śląc dzieci pod kościoły po datki. Owsiak musi odejść, bo skłócanie przez niego ludzi, szczucie na innych źle się skończy" - napisała Pawłowicz. 

 

"Fanów Owsiaka podejrzewam o zniszczenie grobu moich rodziców"

 

W odpowiedzi na post, w którym bloger Piotr Wielgucki krytykuje Owsiaka za to, że nie przerwał imprezy Pawłowicz napisała, że podejrzewa fanów założyciela WOŚP o "zniszczenie grobu rodziców przez zalanie go czerwoną farbą".  - Na stronie tego "Ruchu..." promowanego przez J.Owsiaka cieszyli się potem z tego barbarzyństwa - dodała.

 

 

Po tym jak w mediach pojawiły się pierwsze informacje o zaatakowaniu Adamowicza, na Twitterze wypowiedzieli się m.in. premier i prezydent. Słowa wsparcia wysyłali także wicepremier Beata Szydło, wicepremier, szef MNiSW Jarosław Gowin, marszałek Sejmu Marek Kuchciński,  ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, rzeczniczka PiS Beata Mazurek, politycy PO, b. prezydent Lech Wałęsa i unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska. 

 

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie