Opady śniegu, błoto i mgła. Trudne warunki na drogach w Polsce

Polska

Jazdę na drogach w Polsce utrudniają opady śniegu i błoto śniegu z deszczem, a także mżawka, mgła i błoto pośniegowe. Na drogi krajowe wyjechało 356 posypywarek. GDDKiA poinformowała jednak, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Opady śniegu i śniegu z deszczem występują na terenie województw: pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego, oraz mazowieckiego.

 

Na niektórych drogach na terenie województw: małopolskiego, dolnośląskiego oraz podkarpackiego jazdę utrudnia błoto pośniegowe.

 

Na Pomorzu, w województwie zachodniopomorskim oraz w Wielkopolsce występują opady mżawki. Z kolei na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego oraz mazowieckiego występuje mgła.

 

Należy spodziewać się utrudnień

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Pomorza (z wyłączeniem powiatów: z wyłączeniem puckiego, wejherowskiego, lęborskiego, słupskiego, Słupska, Gdyni i Sopotu) i województwa kujawsko-pomorskiego przed gołoledzią. Wprowadzono alert pierwszego stopnia.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. IMGW zaznacza, że należy się spodziewać utrudnień m.in. w ruchu drogowym.

 

Zobacz dzisiejszą prognozę pogody:

 

 

bas/ PAP, fot. str. główna PAP/Darek Delmanowicz
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie