Przedłuża się awaria wodociągów w Krakowie, woda na ulicach. Utrudnienia dla kierowców

Polska

Usuwanie awarii wodociągu przy al. 29 listopada i ul. Opolskiej w Krakowie może potrwać jeszcze kilka godzin. Powodem jest nietypowe uszkodzenie rury, której część trzeba sprowadzić spod Krakowa. Nadal występują utrudnienia dla kierowców przy ul. Opolskiej i al. 29 Listopada.

"Sądziliśmy, że to typowe uszkodzenie rury, okazało się inaczej" - powiedział PAP rzecznik prasowy Wodociągów Miasta Krakowa Robert Żurek. Jak wyjaśnił, w rurze uszkodzeniu uległ bardzo nietypowy element - kształtka, która musiała być sprowadzona od producenta spod Krakowa. Kształtka jest już montowana.

 

"Służby wodociągowe robią wszystko, aby doprowadzić ulicę do stanu sprzed awarii" - powiedział rzecznik i zaznaczył, że nie ma zagrożenia brakiem wody w okolicznych budynkach. Wcześniejsze problemy z wodą - dodał - wynikały ze zmian w ciśnieniu wody.

 

Zablokowana rano al. 29 Listopada pod wiaduktem jest już przejezdna. Nieprzejezdny jest skręt w prawo z Opolskiej w al. 29 Listopada.

"Cały czas trwają utrudnienia w komunikacji miejskiej w okolicy awarii, omijany jest m.in. jeden przystanek - Opolska Estakada w kierunku ul. Bora-Komorowskie, czyli Nowej Huty" - powiedział rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk.

 

Przyczyną awarii niskie temperatury

 

Do awarii wodociągu doszło przed godz. 2 w nocy. - Natychmiast koparka, piaskarki i wywrotka zostały wysłane do naprawy uszkodzenia dużego wodociągu - powiedział rzecznik prasowy Wodociągów Miasta Krakowa Robert Żurek.

 

Powodem awarii mogła być niska temperatura. – Zmienia się temperatura, następują wtedy ruchy gruntu i naprężenia na przewodach wodociągowych. To było najbardziej prawdopodobną przyczyną awarii - powiedział rzecznik reporterowi Polsat News.

 

 

 

 

pgo/PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie