Wyrwa na sześć metrów. Awaria ciepłociągu w Warszawie

Polska

W środę w nocy na Pradze doszło do awarii ciepłociągu. W wyniku pęknięcia rury zamknięty jest ruch na ul. Wiatraczna na odcinku Wiatraczna-Międzyborska, nieprzejezdny jest też fragment al. Waszyngtona. Utrudnienia mogą potrwać nawet trzy dni.

Uruchomiono linię zastępczą na trasie: rondo Wiatraczna - Grochowska - Międzyborska - aleja Waszyngtona - rondo Waszyngtona - zawrotka pod mostem Poniatowskiego - aleja Waszyngtona - Międzyborska - Cyraneczki - Grenadierów - aleja Stanów Zjednoczonych - rondo Wiatraczna - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie na stronie internetowej.

 

Z powodu awarii występują utrudnienia w kursowaniu linii tramwajowych - 9 i 24 oraz autobusowych - 102, 135, 311, 521 i N24.

 

Na skrzyżowaniu al. Waszyngtona/Grenadierów tramwaje linii 9 i 24 są skierowane na trasy objazdowe w obydwu kierunkach ulicami rondo Wiatraczna - Grochowska - al. Zieleniecka - rondo Waszyngtona.

 

Jak poinformowała rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka, na skrzyżowaniu alei Waszyngtona i ul. Grenadierów w Warszawie doszło w nocy do pęknięcia rury, w wyniku którego nastąpił wyciek wody i podmycie. - Jest wyrwa mniej więcej na 6 metrów - powiedziała Gałecka. Jak dodała, na miejscu są służby drogowe, policja oraz przedstawiciele spółki Veolia Energia Warszawa S.A. Teren został zabezpieczony o czwartej rano. Obecnie zamknięty jest ruch na ulicy Wiatraczna na odcinku Wiatraczna-Międzyborska. Nieprzejezdna jest również al. Waszyngtona.

 

Na stronie Veolii poinformowano, że do awarii doszło w środę około godz. 01.40.

 

- Wznowienie dostaw przewidywane jest 26 października ok. godz. 02.00 - czytamy w komunikacie. Aleksandra Żurada z Dyrekcji Komunikacji podkreśliła jednak, że awaria powinna być usunięta najpóźniej w ciągu doby. Zaznaczyła jednocześnie, że mowa o wznowieniu dostaw ciepła, natomiast przywrócenie ruchu potrwa znacznie dłużej. - Myślę, że to będzie 24 h na usunięcie awarii i kolejne dwie doby na przywrócenie ruchu - podkreśliła Żurada.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie