Policjant z kartonu pilnuje, by kierowcy nie przekraczali prędkości

Świat
Policjant z kartonu pilnuje, by kierowcy nie przekraczali prędkości
Twitter/Williamson County Sheriff Chody

Policjanci z hrabstwa Williamson (w Teksasie, USA) mają nietypowego kolegę. Nowy stróż prawa jest wycięty z kartonu i imituje wizerunek prawdziwego funkcjonariusza. Szeryf hrabstwa przekonuje jednak, że pomimo "sztywnej" osobowości nowego członka zespołu, kierowcy widząc go przy drodze znacznie zmniejszają prędkość.

"W hrabstwie pojawił się nowy stróż prawa. Uważajcie jednak, by trzymać go z dala od nożyczek" - żartuje stacja Fox 7.

 

Szeryf hrabstwa Williamson Robert Chody w rozmowie ze stacją przekonuje, że postawienie tekturowego policjanta przy drodze jest "świetnym rozwiązaniem problemu", bez zbytniego "myślenia nad jego rozwiązaniem".

 

 

- Do tej pory rozwiązanie sprawdza się bardzo dobrze, ale nie zostało jeszcze w pełni wprowadzone - przekonuje Chody. W niedalekiej przyszłości, przy drogach, ma pojawić się jeszcze więcej sztucznych funkcjonariuszy. W szczególności ma to dotyczyć dróg w pobliżu szkół.

 

 

Szeryf zapewnia, że makietom towarzyszyć mają czasami prawdziwi policjanci, którzy za przekraczanie prędkości będą wręczali równie prawdziwe mandaty. - Tym sposobem osoby przekraczające prędkość na terenie hrabstwa, nigdy nie będą czuły się komfortowo - zapewnia Chody.

bas/luq/ Fox 7
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie