Niemcy zbierają pieniądze na pogrzeb Polki zastrzelonej w Berlinie

Świat
Niemcy zbierają pieniądze na pogrzeb Polki zastrzelonej w Berlinie
Wikimedia.org/Mattes

Wiktoria S. została postrzelona w głowę z bliskiej odległości w czwartek 27 grudnia w berlińskiej dzielnicy Neukoelln. Trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację. Zmarła następnego dnia. Jej przyjaciele z Niemiec chcą pomóc matce w zorganizowaniu godnego pogrzebu. Zorganizowali zbiórkę pieniężną w internecie."W naszych sercach pozostanie na zawsze" - napisali organizatorzy zbiórki o Polce.

25-letnia Wiktoria S. została postrzelona w głowę z małej odległości w berlińskiej dzielnicy Neukoelln na ulicy Oderstrasse, gdzie znajdują się budynki mieszkalne, warsztaty samochodowe i kompleks sportowy. Ulica wieczorami jest zupełnie pusta. O ciężko rannej kobiecie policję zawiadomił anonimowy informator.


W pierwszych dniach stycznia niemiecka policja tymczasowo aresztowała dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo Polki. Jednym z nich jest były partner kobiety. Policja nie podała narodowości obu aresztowanych.


Ulica Oderstrasse nie cieczy się dobrą sławą. We wrześniu 2018 r. zginął na niej członek arabskiego klanu Nidal R. Sprawców nie ujęto do tej pory.


Dzięki zbiórce w serwisie crowdfundingowym przyjaciele Wiktorii chcą wspomóc materialnie jej matkę i zebrać pieniądze na pogrzeb.

grz/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie