Kijem obsługiwał sprzęgło, gaz i hamulec. Policja zatrzymała niepełnosprawnego pirata drogowego

Polska
Kijem obsługiwał sprzęgło, gaz i hamulec. Policja zatrzymała niepełnosprawnego pirata drogowego
pixabay/AbsolutVision

Policjanci z komisariatu w Wolbromiu (woj. małopolskie) zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę BMW. Okazało się, że mężczyzna ma niedowład nóg, a samochód obsługuje za pomocą kija. Po sprawdzeniu 41-latka w policyjnych systemach okazało się, że ten w przeszłości stracił prawo jazdy, a na swoim koncie ma liczne przestępstwa i wykroczenia w ruchu drogowym.

Policja zatrzymała 41-latka pod koniec grudnia. Samochód, który prowadził, nie był przystosowany dla osoby niepełnosprawnej.

 

"Za pomocą  kija, który trzymał w ręku operował pedałem sprzęgła, gazu i hamulca – co oczywiście nie zapewniało odpowiedniej precyzji obsługiwania tych  urządzeń, jakże istotnych dla bezpiecznego prowadzenia pojazdu" - czytamy w czwartkowym komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem i jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Policja podkreśla, że 41-latek mógł narazić na niebezpieczeństwo zarówno siebie i pasażera, z którym podróżował, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

bas/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze