Festiwal Lodowej Muzyki: mroźne dźwięki w sercu Dolomitów

Kultura

Koncerty w lodowej scenerii odbywają się przy górnej stacji wyciągu Passo Paradiso na wysokości 2600 m n.p.m. we włoskich Dolomitach. Igloo jest tu salą koncertową mieszczącą 200 gości, a muzycy grają na instrumentach wykonanych z lodu. Festiwal Lodowej Muzyki to pomysł amerykańskiego artysty Tima Linharta, a dzięki mroźnemu anturażowi słuchacze zyskują nowe doznania muzyczne i wizualne.

Pomysłodawcą lodowej sali koncertowa jest  amerykański artysta Tim Linhart. Zbudowane ze śniegu i lodu pomieszczenie zapewnia wyjątkową akustykę, która wydobywa brzmienie dźwięków z instrumentów muzycznych wykonanych z lodu. We wzbogaceniu doznań artystycznych pomagają także wizualizacje świetlne.

 

Wydobywa duszę z lodu

 

Wszystkie z 16 instrumentów stworzył Amerykanin. Będzie można usłyszeć m.in. skrzypce, altówkę, wiolonczelę, gitarę, perkusję, mandolinę i kontrabas. Stworzenie ich zajęło ponad trzy miesiące i wymagało ogromnej precyzji, i ogromnej wiedzy z dziedziny instrumentacji.

 

Linhart jest artystą lodowym i pomysłodawcą zarówno lodowych koncertów, jak i całej koncepcji lodowej muzyki. Mężczyzna wymyślił nowe techniki budowania lodowych rzeźb o brzmieniu porównywalnym z normalnymi instrumentami. Na swoim koncie ma również stworzenie 19 lodowych orkiestr, które wykonały setki koncertów. Oprócz tego, artysta zbudował 9 gigantycznych sal koncertowych-igloo w różnych zakątkach świata.

 

Z wizytą w mroźnej sali koncertowej

 

Podczas koncertów można posłuchać wielu gatunków muzycznych: od muzyki klasycznej przez pop, rock, muzykę ludową aż po jazz, a na szczycie w Passo Paradiso goszczą muzycy o światowej renomie. Lodowy Festiwal Muzyczny rozpoczął się 5 stycznia i potrwa do końca marca. Zarówno narciarze, jak i osoby nie szusujące na śniegu, mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu muzycznym, ponieważ do igloo dojeżdżają gondolki z miejscowości Passo Tonale.

 

Program obejmuje cztery koncerty tygodniowo: w czwartki o 15:00 i o 16:30, a także w sobotę o 16:00 i o 18:00. Bilet wstepu na koncert kosztuje 20 euro, 30 euro - koncert i podróż gondolką, 50 euro należy zapłacić za koncert i kolację, a 60 euro za koncert, podróż i kolację na szczycie.

ked/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie