W siedzibie PiS spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy i marszałków województw

Polska
W siedzibie PiS spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy i marszałków województw
Polsat News

W środę po godz. 18 rozpoczęło się spotkanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z pozostałymi liderami Zjednoczonej Prawicy - Zbigniewem Ziobro z Solidarnej Polski oraz Jarosławem Gowinem z Porozumienia. W spotkaniu uczestniczy też premier Mateusz Morawiecki. Następnie Kaczyński i Morawiecki spotkali się z marszałkami województw związanymi z Prawem i Sprawiedlwiością.

O tym, że w środę wieczorem dojdzie do tego spotkania informowała wcześniej rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Według niej tematem spotkania mają być "sprawy bieżące". "Takie spotkania odbywają się co jakiś czas" - zaznaczyła.

 

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan (Porozumienie) mówił dziennikarzom przed spotkaniem, które odbywa się w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej, że "będzie to rutynowe spotkanie rady koalicji".

 

Pytany, czy podczas spotkania może się pojawić temat zarobków w NBP, Bielan stwierdził: "nie sądzę, żeby ta sprawa akurat dominowała".

 

- Ta rada się spotyka raz na kilka tygodni i to będzie pierwsze spotkanie w nowym, bardzo ważnym roku wyborów. Nie ma w tym nic ekstraordynaryjnego, niczego nadzwyczajnego - powiedział polityk.

 

Następnie marszałkowie województw

 

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, który uczestniczy w spotkaniu, powiedział po jego zakończeniu dziennikarzom, że "było to zwykłe spotkanie" marszałków województw z prezesem PiS i premierem Morawieckim. "Rozmowa dotyczyła planów działań na najbliższy czas" - poinformował minister.

 

Jak dodał, w czwartek spotykają się marszałkowie wszystkich województw "więc jest czymś naturalnym, że przed takimi wydarzeniami trzeba się spotkać, wymienić informacje oraz zaplanować działania".

 

Dopytywany o jakie działania chodzi, Dworczyk odparł, że samorządy wojewódzkie są bardzo istotnym elementem samorządu. - W związku z tym, czymś absolutnie naturalnym jest, że trzeba ustalić zasady współpracy, zarówno z rządem, jaki i ze strukturami partii. Większość marszałków, to są działacze PiS - podkreślił szef KPRM.

 

Po jesiennych wyborach samorządowych PiS ma 7 marszałków - w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim. W spotkaniu uczestniczył też marszałek woj. dolnośląskiego Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców, z którymi PiS zawarł tam koalicję.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie