Spotkanie kierownictwa PiS przy Nowogrodzkiej. Nieoficjalnie: tematem rozmów afera KNF

Polska

Zakończyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z władzami partii. Na rozmowy przy ul. Nowogrodzkiej stawili się m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło oraz związani z PiS eksperci w dziedzinie gospodarki. Jak podało RMF FM, według nieoficjalnych informacji głównym tematem spotkania miała być afera Komisji Nadzoru Finansowego oraz sytuacja w Narodowym Banku Polskim.

Według "Gazety Wyborczej" z nagranej przez właściciela Getin Noble Banku rozmowy, która odbyła się w marcu,  wynika, że ówczesny szef KNF Marek Chrzanowski proponował Czarneckiemu m.in. usunięcie z KNF przedstawiciela prezydenta Zbigniewa Sokala (jest zwolennikiem przejęcia banków przez państwo), złagodzenie skutków finansowych tzw. stopy podwyższonego ryzyka, a także "życzliwe podejście KNF i Narodowego Banku Polskiego" do planów restrukturyzacji banków Czarneckiego.


"W zamian bankier miałby zatrudnić prawnika wskazanego przez Chrzanowskiego (Grzegorza Kowalczyka - red.)" - napisała "GW".

 

"Być może wszystko nagrywał, może także swoją żonę"


Na taśmach ma być także wątek szefa NBP Adam Glapińskiego.


Zapytany, czy spodziewa się tego, iż ono było również nagrywane, Glapiński odparł, że tak.


- Bardzo możliwe, bo z tego co słyszę przynajmniej od takiego adwokata, to być może wszystko w ogóle nagrywał, może także swoją żonę Jolantę Pieńkowską. Także jest bardzo możliwe, że i tę rozmowę nagrywał, ale ja nie mam nic do ukrycia - podkreślił Glapiński.

prz/grz/ rmf24.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie