Kropiwnicki krytykuje "fałszywe zwolnienia" nauczycieli. "Uczenie moich wnuków cwaniactwa"

Polska

- Niedopuszczalne jest, żeby pracownicy policji, sądów, prokuratury, a także nauczyciele oraz lekarze, którzy wystawiają "fałszywe zwolnienia lekarskie", uczestniczyli w procesie demoralizacji naszego narodu - ocenił członek RPP Jerzy Kropiwnicki. - Zdecydowanie mi się to nie podoba - dodał.

- Państwo wiecie, że zaczynałem swoją karierę publiczną, jako związkowiec. I tych sympatii, tak się do końca przecież nie wyzbyłem. Natomiast to, co mnie denerwuje; proszę państwa ja odsiedziałem swoje za to, że walczyłem o prawo do legalnego strajku w Polsce, ale nie o prawo oszukiwania, przy pomocy zwolnień lekarskich i uczenia moich wnuków cwaniactwa, przez nauczycieli, którzy sobie idą na zwolnienie, fałszywe zwolnienie lekarskie. Tu jest granica mojej tolerancji - powiedział na środowej konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej Kropiwnicki.

 

Jak dodał, nie ukrywa, że to powoduje, iż jest "głęboko sfrustrowany tą sytuacją".

 

- Policja, pracownicy sądów, pracownicy prokuratury - niedopuszczalne, żeby w tych zawodach - i jeszcze do tego nauczyciele oraz ci lekarze, którzy takie świadectwa wystawiają - żeby uczestniczyli w procesie demoralizacji - powiem górnolotnie - naszego narodu. A w szczególności można powiedzieć demoralizacji moich wnuków. Zdecydowanie mi się to nie podoba - powiedział.

jm/luq/zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie