Włamał się do przyczepy kempingowej i wyrywał grzejnik ze ściany. Zmęczony przestępstwem - zasnął

Polska
Włamał się do przyczepy kempingowej i wyrywał grzejnik ze ściany. Zmęczony przestępstwem - zasnął
Policja Legnica

35-latek włamał się do zaparkowanej w Legnicy przyczepy kempingowej, wyrwał z wnętrza ściany metalowy grzejnik i zasnął. Śpiącego na kanapie złodzieja zastał właściciel, który o zdarzeniu powiadomił policję. - Mężczyzna okazał się być poszukiwany do odbycia kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności. Grozi mu do 15 lat więzienia - poinformowała mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Do incydentu doszło we wtorek przy ul. Sudeckiej w Legnicy.

 

- Około godziny 9:20 legniccy policjanci otrzymali informację o włamaniu do przyczepy kempingowej. Na miejscu zastali właściciela przyczepy, który poinformował ich, że z tyłu jest wybita szyba, a w środku znajduje się śpiący na kanapie młody mężczyzna - poinformowała mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

 

 

Chciał się przespać

 

Obudzony przez policjantów mężczyzna od razu oświadczył, że wybił szybę w przyczepie tylko po to, aby się w niej przespać.

 

Ponadto z wnętrza ściany wyrwał metalowy grzejnik, który przyszykował sobie do kradzieży. - Mężczyzna najprawdopodobniej zmęczony tym przestępczym procederem zasnął i obudził się dopiero, kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce - dodała oficer prasowa.

 

 

 

35-letni mieszkaniec gminy Legnickie Pola został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

 

Był poszukiwany

 

Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że 35-latek jest poszukiwany do odbycia kary 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności.

 

Mężczyźnie został przedstawiony zarzut zniszczenia mienia i kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie