Ruch po karambolu na A1 przywrócony. Zderzyło się kilkanaście pojazdów

Polska

W Łódzkiem przywrócony został ruch na autostradzie A1 w kierunku Gdańska. We wtorek rano pomiędzy węzłami Brzeziny i Łódź Północ doszło do dwóch wypadków z udziałem kilkunastu pojazdów. Sześć osób zostało poszkodowanych.

O zakończeniu utrudnień poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego Aneta Kotynia.

 

Jak przypomniała, w pierwszym zdarzeniu w karambolu na 302 km autostrady A1 brało udział 17 pojazdów - siedem ciężarowych i 10 osobowych. Sześć osób zostało poszkodowanych i trafiło do szpitala.

 

Natomiast kilka kilometrów dalej, w okolicach miejscowości Natolin, zderzyły się trzy pojazdy - w tym przypadku nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

 

 

PAP/Policja

 

 

Kolejne zderzenie na wyznaczonym objeździe

 

Objazd poprowadzono drogą krajową 72 był utrudniony z powodu zderzenia kolejnych samochodów. W związku z tym kolejny objazd poprowadzono drogą ekspresową S8 z węzła Łódź Południe przez miasto. W znacznej części zablokowany był również przejazd autostradą A1 w kierunku południowym od węzła Brzeziny do węzła Łódź Wschód, na skutek częściowego zablokowania węzła Brzeziny.

 

PAP/Policja

 

Zalewski zaapelował do kierowców, którzy zajęli całą szerokość jezdni, aby umożliwiły dotarcie na miejsce służbom ratunkowym i utrzymaniowym. Jak podkreślił, na obecną chwilę nie można ocenić czasu jaki będzie potrzebny do przywrócenia ruchu.

 

Przywrócono ruch po wypadku na A2

 

- Nie ma już w Łódzkiem utrudnień w ruchu na autostradzie A2 w kierunku Poznania, gdzie we wtorek rano między węzłami Łowicz i Łódź Północ doszło do zderzenia dwóch aut. Przez kilka godzin zablokowany był lewy pas drogi. Nie było osób poszkodowanych.

 

O zakończeniu utrudnień poinformował PAP dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA w Łodzi.

 

W związku z panującymi warunkami łódzka policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. Przypomina, że zimowe warunki wymagają nie tylko większej wyobraźni i refleksu na drodze, ale także specjalnego przygotowania pojazdu do tego okresu. Jednym ze standardowych zabiegów, jest zmiana opon z letnich na zimowe.

 

Przygotowanie samochodu to także wymiana płynu w spryskiwaczach na taki, który będzie odporny na mróz i sprawdzenie, czy pióra wycieraczek dostatecznie dobrze wycierają szybę.

 

Bardzo ważną sprawą jest odśnieżenie samochodu przed wyjazdem. Kierowca powinien mieć zapewnione odpowiednie pole widzenia. Odśnieżone, oczyszczone z lodu i innych zabrudzeń muszą być przednie szyby (w tym szyba czołowa i szyby boczne), a także lusterka. Zabrudzone i oblepione śniegiem nie może być także oświetlenie zewnętrzne pojazdu oraz tablice rejestracyjne.

msl/luq/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie