Tiry bez łańcuchów przeciwpoślizgowych blokują Zakopiankę na podjazdach

Polska

Intensywne opady śniegu spowodowały pogorszenie warunków drogowych na południu Małopolski. Choć na popularnej Zakopiance w sobotę bez przerwy pracują wszystkie pługopiaskarki, na podjazdach tiry, które nie mają założonych łańcuchów przeciwpoślizgowych, blokują drogę.

Jak powiedziała rzeczniczka nowotarskiej policji Dorota Garbacz problem występuje na górskim odcinku popularnej Zakopianki na odcinku pomiędzy podjazdem za miejscowością Skomielna Biała do Nowym Targiem.

 

- Za brak łańcuchów na tym odcinku kierowcy tirów narażają się na 200 zł mandatu. W sobotę policja wręczyła takie mandaty już trzem kierowcom, którzy blokowali drogę na Zakopiance w Chabówce. Również problem jest na podjeździe za Nowym Targiem na Niwie. Tam autobus ugrzązł w śniegu na poboczu - powiedziała rzeczniczka policji.

 

Na Zakopiance pracuje 27 pługopiaskarek. Droga jest czarna, choć na odcinku podhalańskim miejscami zalega błoto pośniegowe. W sobotę po południu podróż samochodem z Zakopanego do Krakowa trwała ponad 2,5 godziny. Największe utrudnienia czekają kierowców na Niwie za Nowym Targiem i na podjazdach pomiędzy Rdzawką a Rabką.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie