Leśna bimbrownia zlikwidowana na Podlasiu. Zarekwirowano 275 litrów alkoholu

Polska

Funkcjonariusze podlaskiej Służby Celno-Skarbowej zlikwidowali bimbrownię, która działała w lesie w okolicach Krynek (Podlaskie). W ręce mundurowych wpadła aparatura do produkcji nielegalnego alkoholu oraz 275 litrów gotowego wyrobu.

Na gorącym uczynku zatrzymano nadzorującego produkcję alkoholu 39-letniego mężczyznę.

 

Bimbrownia była profesjonalnie wyposażona. Na miejscu funkcjonariusze ujawnili m.in. piec, zbiornik na zacier, opał i chłodnice wykorzystywane w produkcji bimbru oraz 275 litrów właśnie wyprodukowanego alkoholu o mocy ponad 30 proc.

 


Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli przeciwko mężczyźnie postępowanie. Zarekwirowali nielegalny alkohol oraz zabezpieczyli aparaturę do jego produkcji. Bimbrownik odpowie teraz przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna.

 

Województwo podlaskie znane jest z nielegalnej produkcji alkoholu od wielu lat. Zwłaszcza teren Puszczy Knyszyńskiej to najpopularniejsze miejsce lokalizacji leśnych bimbrowni, co jakiś czas odkrywanych i likwidowanych przez policję czy służby celno-skarbowe.

 

Budowane są one w trudno dostępnym terenie, w pobliżu ujęć wodnych (ale zdarzały się i takie ze specjalnie wykopanymi studniami), często z dala od zamieszkanych miejsc. Niektóre z nich miały możliwości produkcyjne sięgające nawet kilku tys. litrów alkoholu.

dk/paw/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie