Udaremniono przemyt 43 kg bursztynu na polsko-ukraińskiej granicy

Polska
Udaremniono przemyt 43 kg bursztynu na polsko-ukraińskiej granicy
KAS

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej udaremnili przemyt blisko 43 kg bursztynu. Towar usiłował wwieźć do Polski obywatel Ukrainy.

"Podczas służby nocnej funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do szczegółowej rewizji wjeżdżający do Polski samochód osobowy na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą pojazdu zasiadał obywatel Ukrainy" - powiedziała we wtorek zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Agnieszka Siwy

 

KAS

 

W trakcie kontroli wykryto, że w samochodzie dokonano przeróbek konstrukcyjnych. Wykorzystane zostały do przemytu. - Rewizja pojazdu zakończyła się wykryciem nieoszlifowanego bursztynu w ilości blisko 43 kg, zapakowanego w licznych foliowych workach - dodała Siwy.

 

Przeciwko kierowcy auta, który ukrył bursztyn przed kontrolą, wszczęto postępowanie karno-skarbowe.

 

Siwy zaznaczyła, że "jest to już kolejna w tym roku próba przemytu bursztynu, udaremniona przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej na Podkarpaciu". Rekordowe przemyt bursztynu wykryto w październiku, także na przejściu granicznym w Korczowej. Udaremniono wtedy wprowadzenie do nielegalnego obrotu 275 kg nieoszlifowanego bursztynu.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze