Policja zatrzymała podejrzanego o potrącenie 22-latka na przejściu w Krakowie

Polska

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o potrącenie 22-latka na przejściu dla pieszych w centrum Krakowa - poinformowała w piątek Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej komendy wojewódzkiej. Sprawca pozostawił ofiarę bez pomocy. Mężczyzna opublikował w internecie apel o pomoc i zamieścił zdjęcia zmasakrowanej twarzy.

Do wypadku doszło w sobotę po północy przy ul. św. Gertrudy. Kierujący srebrnym mercedesem po potrąceniu mężczyzny odjechał. 22-latek z ciężkimi obrażeniami, m.in. ze złamaniem podudzia i z poważnymi obrażeniami twarzy, trafił do szpitala i zamieścił w mediach społecznościowych apel o pomoc w ustaleniu sprawcy.

 

- Policję wezwali na miejsce zdarzenia świadkowie. Oględziny trwały kilka godzin, skorzystaliśmy także z zapisu monitoringu miejskiego - powiedziała Katarzyna Cisło.

 

Policjanci na tej podstawie wytypowali sprawcę. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek po południu. To 59-letni krakowianin. W piątek był przesłuchiwany w prokuraturze, gdzie postawiono mu zarzuty spowodowania wypadku i nieudzielenia pomocy. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie