22-latek potrącony przez samochód apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy

Polska

Złamanie podudzia, liczne obrażenia twarzy, złamanie zatoki szczękowej, oczodołów oraz nosa - w takim stanie 22-letni Kacper trafił do szpitala po potrąceniu w Krakowie przez niezidentyfikowanego dotąd kierowcę. Poszkodowany zaapelował o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy. - Jestem zatrudniony na podstawie umowy zlecenie, co nie daje mi możliwości pobierania świadczenia chorobowego - tłumaczy.

Do zdarzenia doszło w sobotę między godz. 00:10-00:50 przy ulicy św. Gertrudy 16 w Krakowie. 22-latek został potrącony przez samochód, "prawdopodobnie marki Mercedes, koloru srebrnego". "Możliwe, że była to taksówka" - napisał poszkodowany.

 

Sprawca nie udzielił rannemu mężczyźnie pomocy, zbiegł z miejsca zdarzenia.

 

Pan Kacper powiedział reporterowi Polsat News Mateuszowi Białkowskiemu, że pomogli mu przechodnie. - To byli prawdopodobnie obcokrajowcy. Oni zadzwonili na policję, a policja po pogotowie - dodał.

 

"Wszystko jest ważne"

 

22-latek opublikował na Facebooku swoje zdjęcie po wypadku. "Trafiłem do szpitala ze złamanym podudziem. Złamanie otwarte z przemieszczeniem. Obecnie mam wstawiony tytanowy pręt. Posiadam liczne obrażenia twarzy. Złamane ścian zatok czołowych szczękowej prawej, oczodołów oraz nosa. Twarz obecnie wygląda po naprawieniu tak jak na zdjęciu" - napisał.

 

 

Poszkodowany zaapelował do internautów o nagłośnienie sprawy potrącenia. Tożsamość sprawcy nie została bowiem jeszcze ustalona.

 

"Proszę o udostępnienie tego posta wszędzie, ponieważ poszukują świadków, którzy mogli widzieć zaistniałą sytuację i zdać zeznania dla policji. Wszystko jest ważne" - wyjaśnił. 

 

 

Wszczęto dochodzenie 

 

22-latek poinformował, że czekają go co najmniej cztery miesiące w łóżku. "Jestem zatrudniony na podstawie umowy zlecenie co nie daje mi możliwości pobierania świadczenia chorobowego więc zależy mi na złapaniu sprawcy który się tego dopuścił" - napisał.

 

Sprawą zajmuje się krakowska policja. Wszczęto dochodzenie, które ma ustalić przebieg i przyczyny wypadku oraz tożsamość kierowcy.

 

"Jeśli ktoś posiada konkretne informacje, szczegóły istotne w sprawie, coś wiecie, widzieliście, proszę o kontakt z I Komisariatem Policji w Krakowie" - napisał 22-letni poszkodowany.

zdr/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie