Fekalia zalały część przedszkola w Warszawie. "Zamknięte do odwołania"

Polska
Fekalia zalały część przedszkola w Warszawie. "Zamknięte do odwołania"
google maps

W budynku mieszkalnym przy ul. Pełczyńskiego 24 na warszawskim Bemowie doszło do awarii kanalizacji. Fekalia i nieczystości zalały pomieszczenia mieszczącego się tam przedszkola nr 435. Placówka została zamknięta do odwołania. Jak ustalili pracownicy wodociągów, powodem awarii było zatykanie rur odpadkami wrzucanymi do sedesów.

"Z uwagi na zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne i brak odpowiednich warunków higienicznych, Przedszkole Nr 435 od dnia 02 stycznia 2019 r. zostało zamknięte do odwołania" - poinformowała dyrektor przedszkola Małgorzata Jabłońska.

 

W budynku przy Pełczyńskiego 24 znajdują się urządzenia przepompowni należącej do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zatkanie części rur odpadkami spowodowało awarię i wypłynięcie ścieków na poziom -1, gdzie są pomieszczenia przedszkola.

 

Do zdarzenia doszło 1 stycznia. Jeszcze tego samego dnia pracownicy MPWiK usunęli awarię i posprzątali budynek. Przedsiębiorstwo zapewniło dyrekcję placówki, że pokryje koszty związane z usuwaniem nieczystości.

 

Na razie przedszkole pozostaje zamknięte. Konieczne będzie ponowne sprzątanie pomieszczeń.

 

Poniżej: budynek, w którym doszło do awarii przepompowni.

 

 

WIDEO: Ścieki płyną po ulicy, bo nowy właściciel zamknął przepompownię

 

paw/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie