Rosja: Ratownicy wydobyli spod gruzów kolejną ofiarę wybuchu gazu w Magnitogorsku

Świat
Rosja: Ratownicy wydobyli spod gruzów kolejną ofiarę wybuchu gazu w Magnitogorsku
PAP/EPA/EMERGENCY SITUATIONS MINISTRY / HANDOUT

Do 37 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wybuchu gazu i zawalenia się części budynku mieszkalnego w Magnitogorsku w obwodzie czelabińskim. Operacja ratowniczo-poszukiwawcza trwa już czwartą dobę. Zaginione są wciąż cztery osoby.

- Liczba zabitych to 37. Płeć ostatniej ofiary nie jest znana - powiedział TASS przedstawiciel ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

 

Na miejscu katastrofy trwa operacja poszukiwawcza. W sumie w nocy znaleziono ciała kolejnych sześciu ofiar.

 

- Według stanu na godz. 08.55 czasu miejscowego (04.55 w Polsce) zidentyfikowano 22 ofiary. Wśród zabitych jest sześcioro dzieci, ustalono tożsamość trojga z nich - powiedział przedstawiciel służb ratowniczych.

 

Rozmówca TASS dodał, że część budynku nadal grozi zawaleniem, w związku z czym zamknięty został dostęp do klatek od piątek do ósmej. Wśród ocalałych jest 10-miesięczny chłopiec, którego ratownicy wydobyli we wtorek spod gruzów po ponad 30 godzinach na mrozie sięgającym -27 st. C. Lekarze oceniają jego stan jako stabilnie ciężki z powodu licznych obrażeń i odmrożeń, ale mówią o poprawie.

 

 

W trzecim dniu operacji ratunkowej spod gruzów wydobyto 20 ciał, w tym zwłoki dziewczynki w wieku ok. 3 lat i chłopca. Według informacji podanych przez władze pod gruzami najprawdopodobniej nadal są dzieci.

 

Do wybuchu i zawalenia się klatki schodowej w dziewięciopiętrowym bloku mieszkalnym doszło 31 grudnia ok. godz. 6 rano czasu miejscowego (godz. 2 w Polsce). W wyniku eksplozji całkowitemu lub częściowemu zniszczeniu uległo kilkadziesiąt mieszkań.

 

Wśród przyczyn tragedii Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, jako najbardziej prawdopodobny, rozpatruje wybuch gazu.

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!