Kontenerowiec zgubił ładunek. Holenderska straż przybrzeżna udostępniła zdjęcia z incydentu

Świat

Pływający pod banderą Panamy kontenerowiec MSC Zoe zgubił swój ładunek w pobliżu wybrzeża Holandii w Nowy Rok. Część towarów wypadła do wody i została wyrzucona przez fale na plaże wysp Terschelling i Vlieland. Holenderska Straż Przybrzeżna ujawniła zdjęcia z przelotu nad kontenerowcem. Widać na nich znaczne straty. Według holenderskich mediów do morza wpadło 270 zasobników.

Do wypadku doszło na wysokości niemieckiej wyspy Borkum na Morzu Północnym. Towary zdryfowały jednak na południe i znalazły się na wybrzeżu holenderskim.

 

Władze ostrzegły przed otwieraniem kontenerów, bo część z nich ma być wypełniona niebezpieczną zawartością. Mimo to ludzie zbierają towary wyrzucone przez fale na plażach. Trwają poszukiwania zaginionych kontenerów - do tej pory służby namierzyło dopiero kilkadziesiąt z nich.

 

Kontenerowiec MSC Zoe Panamy, to jeden z największych tego typu statków handlowych na świecie. Ma 395 metrów długości i może jednorazowo przewozić ok. 19 tys. kontenerów.

 

Zdjęcia Holenderskiej Straży Przybrzeżnej pokazują skale zniszczenia. Materiały utrwalone podczas przelotu nad kontenerowcem ujawniają, że oprócz kontenerów, które wpadły do morza, spora ich część pozostała na pokładzie lecz została znacznie uszkodzona.

 

jak pokazuję fotografie spod kontroli wyrwały się na wzburzonym morzu zasobniki z pięciu rzędów rozstawionych na pokładzie statku.

 

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie