Statek pasażerski uderzył w filar mostu w Niemczech. Rannych zostało 27 osób

Świat
Statek pasażerski uderzył w filar mostu w Niemczech. Rannych zostało 27 osób
PAP/EPA/KLAUS FELDER

Statek pasażerski ze 129 osobami na pokładzie uderzył w filar mostu nad Renem na autostradzie A42 pod Duisburgiem na zachodzie Niemiec - poinformowała w środę policja. W wypadku rannych zostało 27 pasażerów.

Do wypadku doszło we wtorek ok. godz. 20.45.

 

Według agencji dpa na pokładzie statku Swiss Crystal podczas rejsu do Holandii znajdowało się 26 członków załogi i 103 pasażerów, pochodzących głównie z państw Beneluksu. Armator odmówił na razie potwierdzenia szczegółów.

 

Znajdujący się w okolicy inny statek pasażerski ruszył na pomoc i przyjął na swój pokład wszystkie osoby ze Swiss Crystal, który został uszkodzony w części dziobowej.

 

 

Stan mostu oceni specjalista

 

Do wypadku wezwano kilka wozów straży pożarnej, a stan rannych na miejscu oceniali lekarze; w środę rano cztery osoby z poważniejszymi obrażeniami wyszły już ze szpitala.

 

Jak podkreślił rzecznik policji w Duisburgu, należy cieszyć się, że wypadek nie miał poważniejszych konsekwencji, biorąc pod uwagę znaczną liczbę osób na pokładzie uszkodzonego statku.

 

Z powodu zajścia autostrada A42 ma pozostać zablokowana do środy na odcinku między zjazdami Kamp-Lintfort i Duisburg-Nord. Przed wydaniem zgody na przywrócenie ruchu kołowego przez most stan jego konstrukcji musi ocenić specjalista.

 

PAP

mta/paw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie