11-latek zmarł po gwałtownej reakcji alergicznej. Miał ją wywołać zapach gotowanej ryby

Świat
11-latek zmarł po gwałtownej reakcji alergicznej. Miał ją wywołać zapach gotowanej ryby
Flickr/Eugene Kim/CC BY 2.0

Śledczy z Nowego Jorku badają okoliczności śmierci 11-letniego Camrona Jean-Pierre'a. Według wstępnych ustaleń, chłopiec zmarł w skutek gwałtownego wstrząsu anafilaktycznego. Według ojca dziecka, 11-latek był uczulony na ryby, a jego stan pogorszył się, gdy babcia chłopca gotowała dorsze.

Camron wraz ze swoim ojcem 1. stycznia przyjechali z New Jersey do Nowego Jorku, by odwiedzić babcię chłopca. 11-latek miał gorzej się poczuć, gdy tylko przekroczył próg jej mieszkania.

 

- Gotowała dorsze, akurat gdy weszliśmy do domu. Nigdy jednak nie zaobserwowałem u syna tak gwałtownej reakcji na zapach - powiedział New York Post ojciec Camrona.

 

Chłopiec miał trudności z oddychaniem - nie mógł złapać powietrza, a także nie był w stanie skorzystać z inhalatora. Po chwili stracił przytomność.

 

Do 11-latka wezwano karetkę pogotowia. Chłopiec został przewieziony do szpitala, ale jego życia nie udało się uratować.

 

"Można poprosić lekarza o dodatkowe sterydy"

 

Lekarze przeprowadzą sekcję zwłok, która ma potwierdzić przyczynę śmierci chłopca. Policjanci wstępnie wykluczyli, że miała ona podłoże kryminalne.

 

W przypadku osób z ciężką odmianą alergii, reakcja alergiczna może wystąpić nie tylko po spożyciu ryby, ale także przez opary powstające podczas gotowania. - Osoby uczulone powinny nosić ze sobą Benadryl. Jeżeli pacjent ma cięższą odmianę alergii, może poprosić lekarza o przepisanie dodatkowych sterydów - powiedziała stacji Channel 4 dr Janette Nesheiwat ze szpitala Brookdale Hospital, do którego przyjęto chłopca.

 

Według danych organizacji Food Allergy Research & Education (FARE) zajmującą się badaniem i zwiększaniem świadomości na temat alergii w społeczeństwie ok. 400 tys. dzieci w Stanach Zjednoczonych jest uczulonych na ryby.

bas/ New York Post, Channel 4, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie