GIF wycofał z obrotu kilka partii leku na alergię

Technologie
GIF wycofał z obrotu kilka partii leku na alergię
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com/jarmoluk/CC0 Creative Commons

Główny Inspektor Farmaceutyczny zadecydował o wycofaniu z obrotu kilku serii leku o działaniu przeciwalergicznym Levocetirizine Genoptim. Decyzję uzasadniono "uzyskaniem w badaniach stabilności wyniku poza specyfikacją w zakresie parametru substancje pokrewne".

Serie Levocetirizine Genoptim, które zostały wycofane z obrotu w całej Polski to: E16371A i E16370B. Obie z datą ważności 09.2019. Jak wynika z treści wtorkowej decyzji GIF nr 104/WC/2018, została ona podjęta "w związku z uzyskaniem w badaniach stabilności wyniku poza specyfikacją w zakresie parametru substancje pokrewne".

 

Stosowany przy leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa

 

Producentem leku sprzedawanego w formie tabletek powlekanych (5 mg) jest Synoptis Pharma Sp. z o.o. Substancją czynną preparatu jest dichlorowodorek lewocetyryzyny. Środek ma działanie przeciwalergiczne i polecany jest przy leczeniu alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, a także ostrej pokrzywki alergicznej.

 

Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

 

Wszystkie decyzje o wstrzymaniu w obrocie produktów leczniczych - zawierające wykaz konkretnych serii - publikowane są na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w zakładce "Decyzje i komunikaty".

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie