Zmiany kadrowe w trzech dużych szpitalach w Śląskiem. Zarząd województwa odwołał dyrektorów

Polska
Zmiany kadrowe w trzech dużych szpitalach w Śląskiem. Zarząd województwa odwołał dyrektorów
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Zarząd województwa śląskiego odwołał ze stanowisk dyrektorów trzech dużych szpitali: w Częstochowie, Jastrzębiu-Zdroju i w Sosnowcu - podało w środę biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Odwołani to: Dariusz Kaczmarek, kierujący dotąd Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny z siedzibą w Częstochowie, Grażyna Kuczera z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju i Iwona Łobejko z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

 

Pełnienie obowiązków dyrektora zarząd powierzył: Bogusławie Miłkowskiej w Częstochowie, Robertowi Rychlowi w Jastrzębiu-Zdroju i Alicji Cegłowskiej w Sosnowcu. Będą oni pełnić swe funkcje do czasu wyłonienia w drodze konkursów nowych dyrektorów.

 

Samorząd województwa śląskiego jest organem założycielskim dla 36 placówek służby zdrowia. W październikowych wyborach samorządowych PiS uzyskało w Sejmiku Województwa Śląskiego 22 mandaty. Koalicja Obywatelska zdobyła 20 mandatów, SLD wprowadziło 2 radnych, a PSL - 1. Po odejściu z Koalicji Obywatelskiej radnego Wojciecha Kałuży władzę w regionie przejęło PiS. Kałuża został wicemarszałkiem województwa. Wcześniej regionem rządziła Platforma Obywatelska z koalicjantami.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie