RCB: na północy kraju 3896 odbiorców bez prądu przez silny wiatr

Polska
RCB: na północy kraju 3896 odbiorców bez prądu przez silny wiatr
Polsat News

W wyniku silnego wiatru na terenie kraju bez energii elektrycznej pozostaje około 3896 odbiorców - poinformował w środę wieczorem zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. IMGW wydało w środę ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

"W wyniku silnego wiatru na terenie kraju (stan na godz. 17.30) bez energii elektrycznej pozostaje około 3896 odbiorców: woj. pomorskie - 2078, zachodniopomorskie - 1418, warmińsko-mazurskie - 400" - poinformował na Twitterze Świszcz.

 

IMGW wydało w środę ostrzeżenia przed silnym wiatrem we wszystkich powiatach nadmorskich woj. pomorskiego, z czego ostrzeżenia pierwszego stopnia - w Słupsku, powiecie słupskim i lęborskim, a drugiego stopnia w powiatach wejherowskim, puckim, w Gdyni, Sopocie i Gdańsku oraz w powiecie nowodworskim.

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują też w woj. warmińsko-mazurskim i pomorskim w głębi lądu - w powiatach kartuskim, gdańskim, malborskim, sztumskim, kwidzyńskim i tczewskim.

 

Opady i silny oraz porywisty wiatr będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne, miejscami również ograniczające widzialność. Najsilniejszych porywów wiatru, szczególnie w nocy ze środy na czwartek, można się spodziewać na Pomorzu Wschodnim. Wiatr może wówczas osiągnąć prędkość do 95 km/h - podaje IMGW.

zdr/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze