"Ordo Iuris nie jest autorem tego projektu". Zych o projekcie ustawy o przemocy w rodzinie

Polska

- Instytut Ordo Iuris nie jest autorem tego projektu, ale zawiera on wiele pozytywnych elementów, które zostały przykryte w debacie przez dwa niedorzeczne zapisy - powiedział w "Polityce na Ostro" na antenie Polsat News dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris.

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie i niektórych innych ustaw, którego wnioskodawcą jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Proponowane zmiany zakładały m.in. zastąpienie definicji "członka rodziny" przez wprowadzenie "osoby doznającej przemocy domowej" i "sprawcy przemocy domowej". Z projektu wynikało, że sprawcą przemocy domowej nie jest osoba, która jednorazowo dopuściła się przemocy. Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę na Twitterze, że projekt nowelizacji wróci do wnioskodawców w celu wyeliminowania wszystkich wątpliwych zapisów.

 

O tym projekcie rozmawiali goście Agnieszki Gozdyry, Agata Diduszko-Zyglewska, radna Warszawy (Koalicja Obywatelska) i dr Tymoteusz Zych z Instytutu Ordo Iuris. 

 

- Nic mi nie wiadomo żeby ktokolwiek z ekspertów Ordo Iuris współtworzył ten projekt - mówił Zych.

 

- PiS zrobił bardzo dużo rzeczy nie wiem czy nieświadomie żeby przemoc w Polsce kwitła wobec kobiet i dzieci.  W imieniu wielu kobiet mogę powiedzieć, że po prostu pójdziemy pod Sejm - odpowiadała Diduszko-Zyglewska.

 

 

jm/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie