Rozpoczął się nowy, 2019 rok! Przywitano go na zabawach sylwestrowych w całym kraju

Polska
Rozpoczął się nowy, 2019 rok! Przywitano go na zabawach sylwestrowych w całym kraju
PAP/Grzegorz Michałowski

Huczne zabawy sylwestrowe przerwało odliczanie do rozpoczęcia nowego 2019 roku. Widzowie Polsatu pożegnali stary rok uczestnicząc w Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim. W Łodzi zmianę w kalendarzu przywitano w zabytkowym tramwaju, który jeździł po ulicach, w Opolu bawiono się na klasycznym sylwestrze miejskim, a w Krakowie świętowano na trzech dużych sylwestrach dla mieszkańców.

Nietypowo bawiono się w Łodzi, której ulicami w sylwestrowy wieczór krążył zabytkowy czerwony tramwaj typu Konstal 803N z 1973 roku.

 

Impreza w tramwaju i z ubogimi

 

Sylwestra w wagonie zorganizował łódzki Klub Miłośników Starych Tramwajów. Imprezowy kurs ma się zakończyć w Nowy Rok na ranem.

 

Sylwester dla ubogich, samotnych i bezdomnych zorganizowany w budynku Gimnazjum nr 72 Sióstr Augustianek w Krakowie przyciągnął wielu chętnych. Impreza wzorowana jest na wydarzeniu, które od lat odbywa się w Katowicach. Organizuje go grupa wolontariuszy związanych z Parafią Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie i innymi parafiami.

 

Sylwester dla ubogich i samotnych w Krakowie.PAP/Jacek Bednarczyk
Sylwester dla ubogich i samotnych w Krakowie.

Tradycyjne miejskie Sylwestry

 

W Opolu bawiono się od 22 na tradycyjnym Sylwestrze miejskim przed amfiteatrem. Gwiazdą wieczoru był zespół "Perfect". Punktem kulminacyjnym zabawy był pokaz sztucznych ogni. Według informacji opolskiego ratusza koszt tegorocznego sylwestra pod chmurką wyniósł około 250 tys. złotych.

 

Z kolei w Krakowie zabawę sylwestrową zorganizowano w trzech miejscach: w nowohuckiej alei Róż, na placu Wolnica i na Rynku Głównym. Tam gwiazda był m. in. Quebonafide. Zamiast fajerwerków zaplanowano pokaz świateł. Koszt miejskiej imprezy sylwestrowej to ok. 1,3 mln zł.

 

Prowadzisz w Nowy Rok, nie pij w Sylwestra

 

Nad bezpieczeństwem ruchu w Sylwestra i Nowy Rok szczególnie czuwa policja.

 

W czasie Sylwestra i Nowego Roku na drogach będzie więcej policji.

 

- Od piątku zaczęliśmy służbę ze zwiększoną ilością policjantów. Szacujemy, że w każdej dobie tych działań będzie około pięciu tysięcy policjantów ruchu drogowego. Policjanci drogówki będą oczywiście wspomagani policjantami innych zespołów, straży miejskiej oraz Żandarmerii Wojskowej - poinformował Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

 

Policja w zaleceniach na Sylwester i Nowy Rok przestrzegła, żeby nie wybierać się na imprezę samochodem, jeśli ma się zamiar pić alkohol. Jak przypomniano, funkcjonariusze w 2017 roku przeprowadzili blisko 18 milionów kontroli i zatrzymali 109 tys. 405 kierowców pod wpływem alkoholu.

hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie