"Miłość do Polski jest najgłębsza w otoczeniu Radia Maryja". Brejza pyta o słowa Morawieckiego

Polska
"Miłość do Polski jest najgłębsza w otoczeniu Radia Maryja". Brejza pyta o słowa Morawieckiego
Wikipedia/ Piotr Drabik

"Premier Morawiecki odmawia odpowiedzi - nie chce wyjaśnić dlaczego wg niego »najgłębsza miłość do Polski jest w środowisku Radia Maryja«" - pisze poseł PO Krzysztof Brejza na Twitterze i zapowiada, że nie odpuści. Poseł chce również ujawnienia sum ze środków budżetowych, które zasiliły fundację Lux Veritatis, związaną z ojcem Tadeuszem Rydzykiem.

- Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja - powiedział na tegorocznych urodzinach toruńskiej rozgłośni premier Mateusz Morawiecki.

 

Słowa szefa rządu wywołały oburzenie. O to, co konkretnie miał na myśli premier, zapytał w piśmie skierowanym do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poseł PO Krzysztof Brejza.

 

 

"Co upoważnia Pana do oceny, że miłość do Polski jest najgłębsza właśnie w otoczeniu środowiska związanego z Radiem Maryja" - napisał poseł opozycji. Dopytał również "jakie są zdaniem premiera wyznaczniki miłości do ojczyzny".

 

Oprócz tego poseł PO zapytał o to, ile pieniędzy z budżetu państwa przekazano na fundacje i instytucje związane z ojcem Rydzykiem od początku obecnej kadencji Sejmu. 

 

27 grudnia poseł Brejza otrzymał odpowiedz z kancelarii premiera, którą podzielił się w mediach społecznościowych. Kancelaria odpowiada, że wypowiedź premiera to "opinia i ocena", a więc nie stanowi informacji publicznej. Na pytanie o środki przekazane na fundację Rydzyka, w piśmie nie było odpowiedzi.

 

Poseł zapowiada skierowanie kolejnych pytań do premiera Mateusza Morawieckiego, w których będzie naciskał na ujawnienie sum jakie przeznaczono na inicjatywy środowisk związanych z toruńskim redemptorystą.

 

 

las/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie